Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Frankfurtská burza otevřela růstem, Vonovia zvýšila nabídku Deutsche Wohnen na 22,7 mld. USD

02.08.2021 | 10:52 0 Komentářů

Index DAX po otevření roste o 0,28 % na 15588,4 b.
Realitní společnost Vonovia zvedla svou nabídku na konkurenční německou společnost na 22,7 mld. USD v potenciálně největší akvizici na evropském trhu Strukturované fondy Alpha pojišťovací společnosti Allianz prochází kontrolou amerického ministerstva spravedlnosti.

 

Index DAX +0,28 % na 15588,4 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Adidas (ADS) +2,7 % Allianz (ALV) -6,2 %
Daimler (DAI) +2,2 % Fresenius Medical Care (FME) -1,8 %
Siemens (SIE) +2,1 % Fresenius (FRE) -1,5 %
BMW (BMW) +1,7 % Deutsche Telekom (DTE) -1,0 %
Siemens Energy AG (ENR) +1,7 % SAP (SAP) -0,4 %

 

Německá společnost Vonovia SE (VNA) zvedla svou nabídku na konkurenční německou společnost Deutsche Wohnen SE (DWNI) na 22,7 mld. USD v neděli. Čímž se pokusila přemluvit akcionáře, potom co nabídka z minulého měsíce selhala. Čeká se na schválení německé finanční vládní agentury BaFin, uvádí Bloomberg. Vonovia řekla v prohlášení, že souhlasí se zaplacením 53 EUR za každou německou akcii Deutsche Wohnen, minulý měsíc Vonovia selhala s nabídkou 52 EUR. Akcie Deutsche Wohnen uzavřely v pátek na ceně 52,64 EUR, investoři očekávali lepší nabídku.

Vonovia věří, že přidané Euro na akcii konečně rozhoupe dostatečné množství investorů, potom co se nedostala k 50procentnímu prahu, Vonovia se snažila získat společnost Deutsche Wohnen niž před pěti lety.

Potenciálně největší akvizice na evropském trhu s realitami by spojovala dva největší rezidenční pronajímatele, kteří spravují více jak 500 tisíc bytových jednotek. Skoro tři čtvrtiny těchto nemovitostí jsou v Berlíně.

„Kombinované partnerství se společností Vonovia stále dává strategicky smysl a nabízí značné výhody,“ uvádí výkonný ředitel Deutsche Wohnen, Michael Zahn.

Americké ministerstvo spravedlnosti zkoumá fondy Allianz

Největší evropská pojišťovací společnost Allianz SE (ALV) uvedla, že její zisk by mohl být materiálně poškozen v důsledku šetření amerického ministerstva zdravotnictví do strukturovaných fondů Alpha. Fondy jsou centrem soudních sporů poté, co zaznamenaly obrovské ztráty na začátku koronavirové pandemie.

 

Akcie společnosti Vonovia (VNA) na frankfurtské burze rostou o 0,43 %, Deutsche Wohnen také roste o 0,15 %, naopak Allianz padá o 6,24 %.

Zdroj: Bloomberg

Lucie Bedrníková
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.