Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Frankfurtská burza oslabila o 0,21 %

25.06.2019 | 17:40 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci slabší o 0,21 %. Ten po začátku úterní seance nabral slušné zisky, nicméně hodinu před koncem se index dostal do záporného teritoria a do uzavření stihnul umazat část svých ztrát.

Největší zisky dnes připsala společnost zabývající se vývojem čipů, Infineon Technologies, která posílila o 1,5 %. Společnost se chystá ve spolupráci s firmou Synopsys pracovat na produktech pro automobily. Následovala HeidelbergCement (+1,1 %) a Henkel (+0,9 %).

Naopak na druhém břehu se ocitla společnost Wirecard, jenž oslabila o 1,4 %. Následovala E.ON, která oslabila o 1,4 %. Šéf E.ONu, Johannes Teyssen, uvedl, že v rámci ústupků E.ON nabídla Evropské komisi také prodej části svých elektrárenských aktivit v Maďarsku a některá další opatření. Německá společnost E.ON kupuje majetek Innogy v rámci komplikované dohody o výměně majetku s německou energetickou firmou TWE. E.ON by po dokončení dohody měl působit převážně v distribuci a maloobchodním prodeji elektřiny a plynu. RWE by měla působit především ve výrobě elektřiny na velkoobchodním trhu.

Index DAX -0,21 % na 12248,77 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Infineon Technologies (IFX) +1,5 % Wirecard AG (WDI) -1,4 %
HeidelbergCement (HEI) +1,1 % E.ON (EOAN) -1,4 %
Henkel (HEN3) +0,9 % Continental (CON) -1,3 %
Merck (MRK) +0,5 % Covestro (1COV) -1,2 %
Deutsche Boerse (DB1) +0,5 % Adidas (ADS) -1,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.