Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Frankfurtská burza končí týden na zelené vlně

16.08.2019 | 18:23 0 Komentářů

DAX, index frankfurtské burzy, uzavírá páteční seanci o 1,3 % výše.

Na konci týdne to vypadá, jakoby se přes akciové tituly na frankfurtské burze přehnala zelená vlna. Žádný z 30 titulů indexu DAX totiž dnes nakonec nekončí s červeným číslem.

Emisí s největším objemem obchodů (XXX) končí jako tradičně Deutsche Bank (DBK), která dnes však zaznamenala zároveň i největší nárůst ceny svých akcií, když končí o 4,9 % výše.

Dařilo se však i cenným papírům společnosti Wirecard AG (WDI), které posílily o 3,0 %. Platební společnost dnes avizovala, že spouští nový prototyp platební systému pro eshopy, tzv. Shop & Go. Nová technologie má sloužit uživatelskému komfortu: spotřebitel jednoduše navštíví internetový obchod, který svého návštěvníka rozpozná a identifikuje, a vybere si zboží podle svého přání, které se samo automaticky zaplatí předem definovanou platební cestou.

Akcie Bayeru dnes zažily také úspěšný den, když zdražily o 2,4 %. Cenným papírům chemické společnosti pravděpodobně napomohlo navýšení cílové ceny o 15 EUR analytiků z Bank of America – Meryll Lynch na 85 EUR a doporučuje nyní „koupit“ z původně „neutrálního doporučení“. Meryll-Lynch ve své doprovodné analýze argumentuje tím, že trh jako celek špatně odhaduje náklady plynoucí ze soudních sporů ohledně výrobku Roundup od firmy Monsanto na 20 mld. USD: ona sama dochází k odhadům na pouhých 10 mld. USD.

 

Index DAX +1,3 % na 11562,74 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +4,9 % Beiersdorf (BEI) 0,0 %
Wirecard (WDI) +3,0 % Adidas (ADS) +0,4 %
Bayer (BAYN) +2,4 % Munich Re (MUV2) +0,6 %
Henkel (HEN3) +2,3 % Linde (LIN) +0,6 %
Lufthansa (LHA) +2,1 % RWE (RWE) +0,7 %

 

Zdroj: Bloomberg, MarketScreener

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.