Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Frankfurtská burza končí po středečním obchodování posílená

03.07.2019 | 17:31 0 Komentářů

Index DAX momentálně před koncem seance posiluje o XXX %.

Jeden z největších zisků si z dnešního obchodního dne si odnáší emise společnosti Vonovia (VNA), která zesílila o 2,9 %. Ve včerejších večerních hodinách po uzavření burzy oznámil Kempen úpravu svého investičního doporučení na akcie této společnosti na „buy“.

Živo dnes bylo například i na akciích Bayeru (BAYN), který momentálně posiluje o 0,97 %. Nejdříve přišla zpráva o tom, že rakouští zákonodárci v prvním kole legislativního procesu přijali zákaz používání údajně karcinogenního přípravku Roundup. Poté následovalo prohlášení sanfranciského okresního soudce, který připustil snížení pokuty vycházející ze soudního sporu kvůli stejnému herbicidu: celá částka požadovaná po Bayeru by tak mohla klesnout z 80 mil. USD i o 30 mil.

S největší dnešní ztrátou prozatím vystupuje společnost Continental (CON), která přichází o 1,6 % z ceny svých akcií.

V průběhu dne zveřejnila německá obchodní asociace svůj nový upravený výhled pro vývoj domácího průmyslu. Snížila odhad, jak se budou vyvíjet produkce a tržby společností v odvětví o 0,5 p.b. níže: produkce by tak měla klesnout o 4 % a tržby pak o 3 %.

Mezi nejztrátovějšími tituly se dnes objevují ihned dvě firmy z chemického průmyslu a výroby materiálů: Covestro (1COV) ztrácí 1,0 % a BASF SE (BAS) zlevňuje o 0,2 %.

Index DAX +0,62 % na 12604,69 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Vonovia (VNA) +2,9 % Continental (CON) -1,6 %
Deutsche Bank (DBK) +2,7 % Infineon Technologies (IFX) -1,0 %
RWE (RWE) +2,0 % Covestro (1COV) -1,0 %
Adidas (ADS) +1,9 % BASF SE (BAS) -0,2 %
Volkswagen (VOW3) +1,6 % Siemens (SIE) 0,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.