Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Frankfurtská burza jako celek mírně rostla, jednotlivé tituly si však vedly velmi rozdílně

07.10.2015 | 17:47 0 Komentářů

Z indexu DAX dnes nejvýrazněji rostly akcie automobilky Volkswagen (VOW3), jejíž dozorčí rada dnes jmenovala novým předsedou představenstva Hanse Dietera. Nejvýrazněji dnes posílily akcie automobilky Volkswagen po novém nákupním doporučení s cílovou cenou 150 EUR od analytiků Berenberg. Také analytici UBS potvrdili nákupní doporučení při snížené ceně 150 EUR. Snížení cílové ceny na 98 EUR dnes zveřejnil také Natixis nebo banka BNP Paribas, která posunula cílovou cenu o 42 % níže na 124 EUR.

Dařilo se také utilitám RWE a E.ON, které podpořila analýza od investiční banky Goldman Sachs, která vidí v případě těchto titulů potenciál k výraznému růstu. Solidně posílil i výrobce oceli Thyssenkrupp (TKA), kterému banka Credit Suisse zvýšila investiční doporučení na „outperform“.

Na druhé straně spektra zakončily dnešní den akcie aerolinky Lufthansa, které analytici DZ Bank odebrali ze svého seznamu akcií doporučovaných pro dlouhou pozici. Odborový svaz Ver.di navíc oznámil, že se jednání o mzdách odkládají. Další setkání by se mělo odehrát 5. listopadu.

Index DAX +0,4 % na 9946,55 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Volkswagen (VOW3) +6,8 % Fresenius (FRE) -2,8 %
RWE (RWE) +4,6 % Deutsche Boerse (DB1) -2,5 %
ThyssenKrupp (TKA) +4,5 % Bayer (BAYN) -2,2 %
BMW (BMW) +4,0 % Lufthansa (LHA) -2,0 %
Infineon Technologies (IFX) +3,2 % Merck (MRK) -2,0 %

 
Zdroj: Bloomberg

Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.