Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Frankfurtská burza dnes uzavírá na červené nule

18.02.2019 | 17:40 0 Komentářů

Index Dax v dnešní seanci oslabil o 0,01 %. Ze segmentů trhu si vedlo nejlépe IT a spotřební zboží. Nedařilo se naopak průmyslovému sektoru. Největší přírůstek si z dnešního obchodního dne jednoznačně odnáší finanční Wirecard AG (WDI), která nakonec posílila o 15,1 %. Cenový pokles dnes nejvíce zaznamenala akcie Deutsche Post (DPW) odepisující 2,4 %.

Index Dax v dnešní seanci oslabil o 0,01 %. Ze segmentů trhu si vedlo nejlépe IT a spotřební zboží. Nedařilo se naopak průmyslovému sektoru.

Největší přírůstek si z dnešního obchodního dne jednoznačně odnáší finanční Wirecard AG (WDI), která nakonec posílila o 15,1 %. Již v časných hodinách seance německý regulátor BaFin rozhodl o okamžitém zákazu budování nových krátkých pozic na akcii, více naleznete zde.

S kladným číslem končí dále i akcie Henkel AG (HEN3; +1,6 %) či Deutsche Bank (DBK; 0,44 %).

Cenový pokles dnes nejvíce zaznamenala akcie Deutsche Post (DPW) odepisující 2,4 %. Společnost dnes potvrdila dřívější spekulace, že opravdu hodlá koupit menší zásilkové společnosti, které mají v oblasti doručování zásilek menší náklady než samotná Deutsche Post.

S poklesem dnes končí i Thyssenkrupp AG (TKA), který nakonec odepisuje 1,7 % z ceny akcie. Dále pak i akcie Volkswagen (VOW3; -1,2 %) či Lufthansa (LHA; -1,3 %).

 

Index DAX -0,01 % na 11298,9 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +15,1 % Deutsche Post (DPW) -2,4 %
Henkel (HEN3) +1,6 % ThyssenKrupp (TKA) -1,7 %
Deutsche Telekom (DTE) +0,8 % Lufthansa (LHA) -1,3 %
HeidelbergCement (HEI) +0,6 % Volkswagen (VOW3) -1,2 %
Beiersdorf (BEI) +0,6 % Siemens (SIE) -0,8 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.