Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Frankfurtská burza dnes končí výrazným posílením a překvapivou automobilovou rallye

23.07.2019 | 17:57 0 Komentářů

V rámci dnešního obchodního dne posílil index DAX o 1,64 % na 12 490,74 bodu.

Největší dnešní nárůst ceny akcií si připisuje výrobce automobilových součástek a příslušenství Continental (CON), který končí o 6,3 % výše. Akcie takto silně rostla i navzdory faktu, že společnost dnes snížila svůj výhled kvůli zpomalování hospodářství na klíčových trzích, obzvláště v Číně. Analytici předpokládají, že snížení výhledu napomohlo investorům v automobilovém průmyslu odbourat nerealistická očekávání od firem a ti se následně začali o to více soustředit na pozitivní zprávy. Nasvědčuje tomu i dnešní rallye na těchto titulech: Daimler (DAI) posílil o 4,4 %, BMW o 3,9 % a Volkswagen pak o 3,8 %. Daimleru nahrávala i dnešní zpráva o tom, že utužuje obchodní partnerství s čínskou společností BAIC, která v německé automobilce koupila 5% podíl, či informace, že firmou Bosch spouští testování naostro automatického systému pro parkování. Automobilkám mohl napomoci i fakt, že francouzský výrobce autodílů Faurecia SA reportoval solidní hospodářské výsledky a nesnížil své finanční cíle i navzdory snížení svého vlastního odhadu světové produkce automobilů.

Svoji cenu navýšily i akcie BASF, když končí o 3,9 % výše. Dnes společnost oznámila, že prodlužuje mandát třem svým současným členům Dozorčí rady: Saori Dubourgové, Markusi Kamiethovi a Wayneovi T. Smithovi.

Dnešní obchodní seance přinesla červená čísla pouze X titulům. Nejhůře se vedlo RWE, které ztratilo 1,2 %. Ceny akcií jsou níže i u Vonovia (VNA; – 0,6 %) či Wirecard (WDI; – 0,4 %).

 

Index DAX +1,64 % na 12490,74 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Continental (CON) +6,3 % RWE (RWE) -1,2 %
Daimler (DAI) +4,4 % Deutsche Boerse (DB1) -0,7 %
BASF SE (BAS) +3,9 % Vonovia (VNA) -0,6 %
BMW (BMW) +3,9 % Wirecard AG (WDI) -0,4 %
Volkswagen (VOW3) +3,8 % Adidas (ADS) -0,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.