Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Frankfurtská burza dnes končí posílená

10.09.2019 | 18:11 0 Komentářů

Index DAX dnes končí se ziskem 0,35 % a dostává se tak na 12 268,71 bodů.

Největší zisk si z dnešního dne odnášejí akcie Continental (CON), které tak navýšily svoji cenu o 3,5 %. Po čas slavného frankfurtského autosalonu představitelé společnosti mimo jiné prohlásili, že se stále ještě dohodli na výběru dodavatelských partnerů ve věci autonomních automobilových jednotek. Společnost podle vyjádření CEO Elmara Degenharta pak dokončí revizi továren ke konci roku a nadále nevylučuje jejich uzavírání či propouštění zaměstnanců.

Dařilo se i emisi ThyssenKrupp (TKA), které z obchodní seance vychází o 3,4 % silnější. V průběhu dne došlo k oznámení, že Capital Fund Management SA snížil svoji krátkou pozici na akciích německého výrobce oceli o 6 % na 9,78 mil. ks cenných papírů, resp. na 1,41 % všech emitovaných akcií.

Nad 3% ziskem se nachází i cenné papíry Lufthansa (LHA), když vzrostly o 3,2 %. Letecká společnost informovala veřejnost, že od 16. května příštího roku hodlá otevřít linku ze svého domácího Frankfurtu nad Mohanem do Ottawy, hlavního města Kanady.

Rostly i akcie Bayer (BAYN), které přidaly 2,7 %. Chemická a farmaceutická společnost dnes oznámila, že v rámci zefektivňování procesů hodlá ke konci roku zúžit správní radu na pět členů ze současných sedmi. Odejít by tak měli Hartmut Klusik a Kemal Malik.

Nejvíce dnes ze své ceny ztratily akcie Wirecard, které tak přišly o 4,5 %.

 

Index DAX +0,35 % na 12268,71 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Continental (CON) +3,5 % Wirecard AG (WDI) -4,5 %
ThyssenKrupp (TKA) +3,4 % Adidas (ADS) -2,6 %
Lufthansa (LHA) +3,2 % Merck (MRK) -2,2 %
Bayer (BAYN) +2,7 % Linde PLC (LIN) -1,5 %
BASF SE (BAS) +2,6 % Beiersdorf (BEI) -1,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.