Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Frankfurt středeční den zakončil posílením

09.10.2019 | 18:02 0 Komentářů

Index DAX z dnešní seance vychází posílený o 1,04 %.

Frankfurtská burza se nakonec z červených čísel, ve kterých ráno otevřela, vyšplhala relativně vysoko do zelených čísel. Investoři pravděpodobně reagovali v průběhu dne na měnící se sentiment ohledně americko-čínských vztahů. Starému kontinentu se s ranním tiskem dostaly do rukou informace o tom, jak americké diplomacie stupňuje restrikce vůči svému asijskému obchodnímu partnerovi z důvodu nedodržování základních lidských práv muslimské menšiny v zemi, na což Čína odpověděla jednoznačně: jedná se o vnitřní záležitosti země a USA se nemá do nich vměšovat a co nejrychleji zrušit nová restriktivní opatření, jinak bude přistoupeno k protikrokům. Nicméně v druhé polovině dne podpořila pozitivní sentiment čínská strana svými vstřícnými kroky: prohlásila totiž ochotu k nakupování až o 10 mld. USD většího objemu amerického zboží a otevřenost k jednání nad prozatímní částečnou dohodou mezi zeměmi, o které se již v minulosti příznivě zmínil i Donald Trump.

Nejvíce se dnes dařilo akciím Adidas (ADS), které na konci dne připsaly 3,3 %. Výrobci sportovního oblečení a obuvi napomohly pravděpodobně i kroky analytiků z Macquarie, kteří s investičním doporučením k nákupu navýšily cílovou cenu na jeho akcie o na 330 EUR z původní úrovně 300 EUR.

Solidně posílily i cenné papíry Wirecard (WDI), které navýšily svoji cenu o 2,7 %. Platební společnost včera večer prohlásila, že očekává v budoucnu lepší čísla. Nyní tak počítá v roce 2025 objem transakcí o 100 mld. vyšší, a to v hodnotě 810 mld. EUR. Ve stejném roce by se měly její tržby podle odhadů dostat až na 12 mld. EUR, což je o 2 mld. výše oproti původním předpokladům. Wirecard k tomu hrdě dodala, že se má jednat stále pouze o konzervativní scénář.

Naopak do červených čísel se propadly energetické tituly E.ON (EOAN; – 0,6 %) a RWE (RWE, – 0,3 %) či největší německý poskytovatel úvěrů Deutsche Bank (DBK; –0,2 %).

 

Index DAX +1,04 % na 12094,26 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Adidas (ADS) +3,3 % E.ON (EOAN) -0,6 %
Wirecard AG (WDI) +2,7 % RWE (RWE) -0,3 %
SAP (SAP) +2,2 % Deutsche Bank (DBK) -0,2 %
Daimler (DAI) +1,9 % Lufthansa (LHA) +0,1 %
Infineon Technologies (IFX) +1,8 % Henkel (HEN3) +0,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.