Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Frankfurt si dnes připsal necelé dvě desetinky

03.12.2019 | 18:06 0 Komentářů

Index DAX posílil o 1,9 % na 12 989,29 bodu

Dnešním výsledkům obchodování na frankfurtské burze vévodí nejmladší konstituent DAXu MTU Aero Engines (MTX), kterému se podařilo si polepšit o 3,6 %. K tomuto zisku ji dopomohlo mimo jiné i navýšení investičního doporučení analytiků bankovního domu Bank of America Merill Lynch z „neutrální“ na „koupit“ s cílovou cenou 295 EUR oproti předchozím 250 EUR. Banka zároveň přistoupila ke snížení doporučení a cílové ceny u jejího konkurenta Dassault Avition.

MTU AE pravděpodobně pomohlo i její dnešní vyjádření, že s francouzským výrobcem letadel a bojové techniky Safran uzavřela partnerství a hodlají se spolu podílet na vývoji nové generace evropských ozbrojených letounů.

Obchodní den se vyvedl i akciím Wirecard (WDI), které zpevnily svoji cenu o 1,9 %. Platební společnost bude podle jejího vyjádření zpracovávat digitální platby společnosti Playmobill na jejích evropských stránkách s e-commerce.

Posílená odchází z dnešní seance například i Vonovia (VNA), jejíž akcie zdražily o 1,2 %. Za povšimnutí rozhodně stojí informace o tom, že Sdružení švédských akcionářů dnes doporučilo svým členům, aby přijali zákonnou nabídku na akcie společnosti Hembla, u které německá realitní skupina v září nabyla 61,2% podílu.

Nejhůře se dnes naopak vedla Deutsche Bank, když její akcie propadly o 2,1 %.

Nedařilo se však ani Lufthanse, která zažila 1,7% propad na ceně svých cenných papírů. Dozorčí rada letecké společnosti dnes odsouhlasila prodej dříve naplánovaný prodej evropského businessu LSG Group. Federální letecká správa (FAA) spadající pod americké ministerstvo dopravy obvinila Lufthansu z provedení zhruba 600 letů na neautorizovaných letištích, což je v rozporu se zákonem omezujícím působnost zahraničních aerolinek na půdě Spojených států.

 

Index DAX +0,19 % na 12989,29 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
MTU Aero Engines (MTX) +3,6 % Deutsche Bank (DBK) -2,1 %
Wirecard (WDI) +1,9 % Lufthansa (LHA) -1,7 %
Fresenius (FRE) +1,4 % E.ON (EOAN) -1,4 %
Beiersdorf (BEI) +1,3 % Daimler (DAI) -1,2 %
Vonovia (VNA) +1,2 % Covestro (1COV) -1,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.