Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Frankfurt se středečním dnem posílil

16.10.2019 | 18:06 0 Komentářů

Index DAX ve středu posílil o 0,32 %.

Index DAX +0,32 % na 12670,11 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Volkswagen (VOW3) +3,1 % Deutsche Boerse (DB1) -2,3 %
Fresenius (FRE) +2,4 % Infineon Technologies (IFX) -1,9 %
MTU Aero Engines (MTX) +2,1 % Adidas (ADS) -1,7 %
Daimler (DAI) +1,6 % RWE (RWE) -0,8 %
Lufthansa (LHA) +1,5 % Bayer (BAYN) -0,7 %

 

Hlavním tématem dne se nejen na evropských trzích stal jak jinak než brexit. Dlouhá noční jednání, i přesto jak velká očekávání v ně někteří vkládala, nakonec totiž nepřinesla novou dohodu o podobě odchodu Velké Británie z Evropské unie. Podle informací The Financial Times však obě strany došly významného pokroku, i když určité sporné body nadále zůstávají. Přetrvávající pozitivní sentiment však poškodily spekulace založené na údajně uniklých informacích, že evropští vyjednavači přestali věřit v pokrok, jelikož nevidí prostor pro kompromis, jestliže bude britská vláda nadále trvat v nepozměněné formě na svých požadavcích, které by měly vyplývat obzvláště z požadavků Demokratické unionistické strany (DUP), která podporuje britskou vládu. Nicméně optimismus nakonec opět přiživila slova britského ministra pro brexit Stephena Barclayho, který řekl výboru členů parlamentů, že ministerský předseda hodlá postupovat v souladu s nedávno přijatým zákonem a nejpozději k 19. říjnu požádá evropské politiky o odklad odchodu v případě selhání vyjednávání nových podmínek brexitu.

Největší zisk po dnešní seanci evidují akcie Volkswagen (VOW3), kterým dnešní den dopřál posílení o 3,1 %. Dále pak rostly tituly jako Fresenius SE (FRE) nacházející se s cenou o 2,4 % či MTU Aero Engines se ziskem 2,1 %.

Z druhé strany pak žebříčku dominuje Deutsche Börse, která ztratila 2,3 %.

Do červených čísel se pohroužil i Infineon Technologies (IFX), jehož cenné papíry snížily svoji cenu o 1,9 %. Analytici ze Société Générale snížili své investiční doporučení z „držet“ na „prodej“ s cílovou cenou 15,5 EUR a zhoršili svůj výhled pro hospodaření německé technologické společnosti.

Oslabily taktéž akcie Adidas (ADS; – 1,7 %) anebo RWE (RWE; – 0,8 %)

 

Zdroj: Bloomberg

 

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.