Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Frankfurt končí čtvrteční obchodování posílením

06.02.2020 | 18:08 0 Komentářů

Index DAX dnes připsal 0,72 % a dostává se tak na 13 574,82 bodu.

Dnešní prohlášení čínského ministerstva financí, že hodlá snížit cla na americký export o polovinu na podporu zdravého a stabilního vývoje čínsko-amerického obchodu, dodalo citelnou vzpruhu i evropskému, potažmo německému akciovému trhu.

Přesto se však největším tahounem na frankfurtské burzy nestaly tituly přímo navázané na vývoj americko-čínských obchodních vztahů ale bankovní dům: Deutsche Bank (DBK) dneska připsala velmi pěkných 12,9 %. Jiskrou pro započetí růstové trajektorie se stala informace o tom, že největší poskytovatel úvěrů v německé ekonomice dokázal přitáhnout po roce nového a silného institucionálního investora. Investiční fond Capital Group totiž oznámil, že v Deutsche Bank vlastní 3,1% podíl a stal se tak třetím největším akcionářem banky.

Rostl například i E.ON (EOAN), který dnes posílil o 2,0 %. Jeho akcie dnes končí na 52-týdenním maximu.

S podstatným odstupem vévodí druhé straně žebříčku Siemens (SIE), který prohlubuje ztrátu z posledních dní, když jeho cenné papíry dnes odepsaly 4,4 %. Akcie pravděpodobně nadále reagují na snížený výhled a oznámení o odkoupení 8% podílu společnosti Iberdrola v Siemens Gamesa.

Do červených čísel se dostal i Continental (CON; – 0,6 %), který dnes ohlásil, že plánuje vystavět novou automobilku v Texasu. Investice by německého výrobce měla vyjít zhruba na 110 mil. USD a se začátkem výstavby se počítá od příštího roku.

 

Index DAX +0,72 % na 13574,82 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +12,9 % Siemens (SIE) -4,4 %
RWE (RWE) +2,2 % Continental (CON) -0,6 %
E.ON (EOAN) +2,0 % HeidelbergCement (HEI) -0,3 %
Fresenius (FRE) +1,7 % Adidas (ADS) -0,3 %
Wirecard (WDI) +1,4 % Infineon Technologies (IFX) -0,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.