Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Francouzská skupina Veolia koupila Pražskou teplárenskou, čeká na schválení UOHS

07.09.2020 | 09:58 0 Komentářů

Společnost EP Infrastructure Davida Křetínského prodává teplárenskou firmu fransouzské skupině Veolia. Tuto transakci musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

 

 

Koncern Veolia oznámil odkup Pražské teplárenské, která je předním dodavatelem tepla v Česku podle počtu provozovaných zařízení. Společnost dodává teplo do více jak 230 tis. domácností, desítek administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení.

Podle Křetínského bylo rozhodnutí vyvoláno vážným strategickým zájmem Veolie. „V kontextu naší dlouholeté spolupráce s Veolií, dohody o partnerství při budování nízkoemisních zdrojů výroby tepla pro její potřeby a v neposlední řadě kvalitě Veolie jako provozovatele teplárenských soustav jsme nakonec s divesticí souhlasili,“ uvedl Křetínský.

„Tato akvizice plně odpovídá strategii skupiny Veolia ve střední a východní Evropě, kde již Veolia uzavřela řadu dlouhodobých partnerství přizpůsobených lokálním potřebám. Jde o další úspěšný krok ve strategickém rozvoji skupiny v Praze, který nám umožní propojení našich vodohospodářských a energetických aktivit,“ uvedl ředitel Veolie pro střední a východní Evropu Philippe Guitard.

V České Republice Veolia zatím vlastní dohromady 7 společností. Francouzský koncern by touto operací rozšířil své postavení na pražském energetickém trhu vedle společností Praské vodovody a kanalizace a.s. a Středočeké vodárny a.s.

Skupina Veolia je světový lídr v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů. Má téměř 179 tis. zaměstnanců po celém světě a zasahuje do odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství.

S akciemi Veolie lze obchodovat také na RM-SYSTÉMu. Na německém trhu XETRA s tickerem (VVD za trní cenu 19,55 EUR) a na americké NYSE s tickerem (VEOEY za tržní cenu 23,27 USD).

Zdroj: Veolia, Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.