Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Francie – Růst HDP v prvním čtvrtletí mírně nad očekáváním

15.05.2008 | 13:14 0 Komentářů

HDP Francie v prvním čtvrtletí vzrostl o 0,6% q/q, trh čekal zvýšení o 0,4% q/q (Reuters) respektive o 0,5% q/q (Bloomberg), růst HDP byl za čtvrté čtvrtletí minulého roku snížen na 0,3% q/q z 0,4% q/q. Detaily zprávy ukazují obnovení silného růstu spotřeby domácností, potvrzení silného růstu investic a také nečekaně výrazné posílení růstu exportu. Zpráva je strukturou také příznivá, Francie rovněž nevykazuje známky zpomalení růstu ekonomiky.
Dopad na finanční trhy: Zpráva je dobrá pro euro a akcie, nepříznivá pro dluhopisy, předtím zveřejněný HDP SRN za první čtvrtletí silným růstem velmi výrazně překonal očekávání trhu a na trh má ještě větší dopad než HDP Francie, euro po zprávě k dolaru sílí o 0,2%.
 
Dopad na výhled monetární politiky: Zpráva je v souladu s naším očekáváním, že ECB hlavní úrokovou sazbu nebude v příštích měsících měnit, doba kdy zůstane beze změny se ale zřejmě natáhne do třetího až čtvrtého čtvrtletí hlavně kvůli inflačnímu nebezpečí, snižujeme taky odhad její poklesu na 50bps kvůli předpokládanému oslabení růstu HDP a inflačních tlaků

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.