Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Fortuna usiluje o vyšší tržní podíl na loterijním trhu

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Fortuna původně plánovala získat 20 % podíl ze 7,5 mld. Kč loterijního trhu, ale GŘ Bunda řekl, že cíl je v současnosti vyšší. Současně ale odmítl poskytnout konkrétní číslo. Dodal, že Fortuna a PPF jsou dva uchazeči o Sazku, ale také by se mohl objevit zahraniční uchazeč (HN). Zpráva je v souladu s naším pohledem, že Fortuna má šanci získat vyšší tržní podíl na loterijním trhu po konkurzu na Sazku. Petr Bártek, (Václav Kmínek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

ČEZ: Ministerstvo financí prošetřuje solární investice ČEZu
Finančně analytický tým Ministerstva financí údajně prošetřuje společnost (s neznámým majitelem kvůli formě akcií na doručitele) Amun Re, která figurovala jako primární dodavatel solárních elektráren ČEZu v Ralsku a Mimoni. Společnost Amun Re koupila součásti od CE Solar, které poté prodala ČEZu se 100% přirážkou. Dosáhla tak marže 1,16 mil. Kč (HN). Ačkoli je objem investic do dvou solárních projektů pro ČEZ relativně malý, jakékoli podobné prošetřování může ČEZu způsobit nepřímé problémy. Záležitost budeme dále sledovat. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Fortuna: MinFin přichází opět s novým režimem zdanění hazardu
Ministerstvo Financí opět přichází s novým systémem zdanění hazardu. V současné době navrhuje, aby provozovatelé loterií platili 50% z rozdílu mezi vsazenými částkami a vyplacenými výhrami, zatímco provozovatelé sportovního sázení by platili jen 10 %. Návrh počítá i se standardní daní z příjmu (idnes.cz)
Tento návrh se opět výrazně liší od minulého návrhu, který počítal se sjednocením zdanění na 20 % rozdílu mezi vsazenými částkami a vyplacenými výhrami. Obecně se dá říci, že 50% daň na provozovatele loterií by výrazně snížila ziskovost loterií, zatímco 10% daň na sportovní sázení by byla pozitivní. Na druhou stranu návrhy na zdanění hazardu se mění téměř každým týdnem, takže je velmi obtížné říci, co nakonec bude schváleno. (Václav Kmínek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Plán odborů na stávku v České rafinérské
Zaměstnanci České rafinérské mohou tento týden stávkovat. Podnikové odbory stávku zvažují na 6. června pokud Česká rafinérská nezvýší mzdy minimálně o míru inflace (Bloomberg).

Ranní komentář: americké akcie klesly 4. dnem v řadě
I když se včera žádná důležitá makrodata nezveřejňovala, americké akciové indexy pokračovaly v poklesu již 4. dnem v řadě (S&P 500 -1,08 %, Nasdaq -1,11 %). Index S&P 500 z pohledu technické analýzy dokonce klesl pod spodní hranici sestupného trendového kanálu, v kterém se poslední týdny pohyboval. To je pro následující týdny spíše negativní zpráva, protože indexu (z pohledu technické analýzy) nic nebrání v tom, aby klesl k březnovému minimu okolo 1 260 b. Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně (Nikkei 225 +0,67 %, Hang Seng -0,43 %). V Japonsku nejvíce rostly síťové sektory a naopak nejvíce klesal technologický sektory. Evropské akciové indexy začínají obchodování nepatrným oslabením. V 11h SEČ vychází dubnové maloobchodní tržby v EMU (oč. -1,7 % m/m, meziročně beze změny). Očekáváme, že index PX zahájí obchodování v blízkosti včerejšího závěru. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.