Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Fortuna: šance na úspěšný projekt loterie rostou

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Pražský soud vydal včera předběžné opatření na zmrazení aktiv Sazky, což zablokuje plánovanou dohodu o půjčce ve výši 2,5 mld. Kč mezi Sazkou a Pentou/E-invest. Na to konto pak zástupci ČSTV, 68% akcionáře Sazky, prohlásili, že nechtějí v tendru na restrukturalizaci Sazky žádného zájemce, který na společnost vyhlašuje bankrot a jiná opatření (HN). Podle nás tak rostou šance na spuštění a úspěšnou implementaci projektu loterie Fortunou, jelikož „bitva“ o Sazku se může nadále prodlužovat. (R. Kramule, V. Kmínek, Analytici, brokerjet České spořitelny)

Finanční ředitel CME důvěřuje své společnosti
Finanční ředitel CME, p. Sach, koupil nedávno podle agentury Reuters 11,5 tis. akcií CME za průměrnou cenu 19,96 $/akcii. (Reuters) Nákupy akcií nejvyšším vedením firmy je vždy dobrým signálem pro ostatní investory. Objem nakoupených akcií není sice až tak velký (230 tis. $), ale tuto zprávu vnímáme jako lehce pozitivní. (V. Kmínek, Analytik, brokerjet České spořitelny)
Masivní revize obchodní bilance ČR
Český statistický úřad začal používat novou metodu výpočtu obchodní bilance. Následně revidoval čísla za 2010 z přebytku 123 mld. Kč na deficit 23 mld. Kč, nicméně celkový dopad na běžný účet a HDP by měl být minimální. (HN) Na první pohled zpráva zvedá otázky ohledně směnného kurzu Kč vůči Euru, i když dopad na běžný účet a HDP (revize bude známa v létě) by neměl být velký. Pravděpodobně lze čekat, dle našeho názoru, krátkodobou korekci Kč vůči Euro. Dopady na český akciový trh spíše minimální. (R. Kramule, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Čína: největší deficit obchodní bilance za posledních 7 let
Včera americké akciové indexy mírně oslabily navzdory vyššímu než očekávanému růstu velkoobchodních zásob v lednu (+1,1% m/m vs. oč. +0,9%). (S&P 500 -0,14%, Nasdaq -0,51%). V 14:30 SEČ vychází počet nových žádostí v nezaměstnanosti (oč. mírný nárůst na 376 tis.) a lednová obchodní bilance (mírný nárůst oč. deficitu 41,5 mld. $). Asijské akciové indexy oslabovaly poté, co únorová obchodní bilance Číny skončila deficitem 7,3 mld. $. I když jsou u tohoto ukazatele únorová čísla kvůli sezónnosti tradičně nízká, jedná se o největší deficit za posledních 7 let. Navíc centrální banky v Jižní Koreji a Thajsku zvedly úrokové sazby. (Nikkei -1,46%, Hang Seng -0,87%). V Japonsku nejméně oslabovaly síťové sektory a naopak nejvíce sektor ropa a plyn. Agentura Moody’s snížila hodnocení závazků Španělska z AA2 na AA1 s negativním výhledem. Lednová obchodní bilance v SRN mírně zaostala za očekáváním (přebytek 10,1 mld. € vs. oč. 13 mld. €). Evropské indexy zahajují den poklesem. Očekáváme, že se k nim přidá i index Pražské burzy. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.