Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

FORTUNA: Projekce hospodaření za 1Q 2015

06.05.2015 | 09:25 0 Komentářů

Fortuna reportuje své hospodářské výsledky za 1Q 2015 ve čtvrtek 7. 5. 2015 před otevřením trhu. Konferenční hovor pro analytiky a investory proběhne ve stejný den od 15:00 hod.

Fortuna v rámci reportovaných výsledků za lichá čtvrtletí tradičně zveřejňuje své výsledky pouze po úroveň provozního výsledku hospodaření EBITDA. Rovněž v rámci geografického rozdělení tržeb se Fortuna omezuje pouze na slovní popis čtvrtletního vývoje na jednotlivých trzích.

Fortuna ve svém vlastním výhledu pro celý rok 2015 počítá s meziročním nárůstem přijatých sázek o 9 % k úrovni 730 mil. EUR. Provozní zisk na úrovni EBITDA očištěný o jednorázové položky by měl vzhledem ke zrušení manipulačního poplatku na Slovensku a dalším plánovaným investicím do rozvoje společnosti klesnout o 20 – 25 %.

V rámci našich odhadů za 1Q 2015 očekáváme, že celkové přijaté sázky společnosti v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o silných 16 % k úrovni 192 mil. EUR. Předpokládáme, že vedle nárůstu klientské základny společnosti a tradičního tahouna sportovních sázek v podobě live sázek, podpořily růstovou dynamiku přijatých sázek společnosti rovněž rychle se rozvíjející distribuční kanály pro on-line kurzové sázky, zejména smartphony a tablety.

V rámci geografického členění očekáváme, že všechny tři relevantní trhy Fortuny (ČR, Slovensko a Polsko) dosáhly za 1Q 2015 meziročně dvouciferného nárůstu přijatých sázek.

Přes prognózovaný výrazný nárůst celkových přijatých sázek očekáváme na úrovni hrubých výher jejich meziroční nárůst pouze o 1,8 % při 34,7 mil. EUR. Důvodem je očekávaný meziroční pokles marže z hrubých výher k úrovni 18 %. Vedle zrušeného manipulačního poplatku na Slovensku odráží očekáváná nižší marže z hrubých výher rovněž nepříznivý vývoj výsledků sportovních událostí během prvního čtvrtletí z pohledu sázkových kanceláří.

Na úrovni provozního zisku EBITDA očekáváme 22% meziroční pokles k úrovni 7,3 mil. EUR. Vedle negativního dopadu ze zrušeného manipulačního poplatku na Slovensku by provozní zisk Fortuny měl dosáhnout meziročně nižších hodnot vlivem nárůstu provozních nákladů v souvislosti s vývojem nové IT platformy.

 

 

 

Michal Křikava, Fio banka, a.s.

http://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/1-komentare/cz/162334_Fortuna_Q1_2015.pdf

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.