Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

FORTUNA: přehodnocení dividendové politiky, slabý výhled pro rok 2015

05.03.2015 | 08:37 0 Komentářů

Fortuna vydala ranní report s hospodářskými výsledky za druhou polovinu roku 2014 a pro akcionáře společnosti to z našeho pohledu není příjemné čtení. Ranní report vnímáme zejména vhledem k horšímu výhledu hospodaření pro rok 2015 i přehodnocení dividendové politiky společnosti negativně a  očekáváme dnešní negativní reakci kurzu akcií sázkové společnosti.

Přestože společnost splnila svůj výhled, který počítal s přijatými sázkami ve výši 645 mil. EUR a růstem očištěné EBITDA o 10 – 20 % představují i samotné reportované výsledky pro nás mírné zklamání. Fortuna reportovala meziroční nárůst celkových přijatých sázek o 18,5 % při úrovni 672,4 mil. EUR v souladu s tržním očekáváním. Hrubé výhry dosáhly v roce 2014 vyšších hodnot 132,6 mil. EUR v souladu s naším odhadem. Výnosy Fortuny za rok 2014 dosáhly 109,6 mil. EUR, což představuje meziroční nárůst o 13 %. Provozní výsledek hospodaření na úrovni EBITDA očištěný o jednorázové efekty ve výši 27,8 mil. EUR je pro nás zklamáním navzdory 13,5% meziročnímu růstu. Z našeho pohledu slabší EBITDA jde na vrub o 15,4 % y/y vyšším provozním nákladům společnosti, které dosáhly 81,2 mil. EUR. Největší položku provozních nákladů představovaly ostatní provozní náklady ve výši 40,3 mil. EUR (y/y +22,3 %) z titulu streamování obsahu a live feed (Bwin). Rovněž reportovaná hodnota na úrovni čistého zisku je pro nás mírným zklamáním. V roce 2014 společnost dosáhla čistého zisku ve výši 15,9 mil. EUR, což představuje asi 2% nárůst oproti předchozímu roku.

Fortuna v současnosti přehodnocuje svou dividendovou politiku, která doposud počítala s výplatním poměrem 70 – 100 % konsolidovaného čistého zisku, a předpokládá se, že dojde ke snížení výplatního poměru vzhledem k plánovaným investicím do dalšího rozvoje společnosti. Finální dividendová politika a návrh výplaty dividendy bude zveřejněn spolu s pozvánkou na valnou hromadu, která se bude konat v květnu 2015.

Největším zklamáním ranního reportu je pro nás výhled společnosti pro letošní rok. Výhled hospodaření společnosti pro letošní rok počítá vzhledem ke zrušení manipulačního poplatku na Slovensku s poklesem EBITDA o 20 – 25 %. Růst celkových přijatých sázek očekává společnost na hodnotu 730 mil. EUR (y/y 9%). V reakci na výše uvedené zprávy stahujeme naše investiční doporučení pro akcie Fortuny a naši cílovou cenu dáváme do revize.

Michal Křikava, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.