Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Fortuna představila výsledky za 1Q a snížila výhled provozního zisku EBITDA pro rok 2015

07.05.2015 | 08:38 0 Komentářů

Sázková společnost Fortuna představila výsledky za první čtvrtletí. Výsledky společnosti překonaly očekávání trhu a Fortuna zvýšila výhled celkových přijatých sázek, zároveň ovšem snížila výhled sledovaného provozního zisku na úrovni EBITDA.

Celkové přijaté sázky v prvním čtvrtletí 2015 meziročně vzrostly o 20,2 % na 199,3 mil. EUR díky růstu sázení přes Internet.

Celková výše hrubých výher v 1Q meziročně vzrostla o 3,7 % na 35,4 mil. EUR. Ovlivnilo ji zrušení manipulačního poplatku u internetového sázení na Slovensku a nepříznivé sportovní výsledky. Hrubé výhry ze sportovního sázení online meziročně vzrostly o 22,9 % na 19,9 mil. EUR.

Provozní zisk EBITDA meziročně klesl o 21 % na 7,4 mil. EUR.

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali celkové přijaté sázky ve výši 188,6 mil. EUR, celkovou výši hrubých výher na úrovni 34,3 mil. EUR a provozní zisk EBITDA 7,31 mil. EUR.

Fortuna očekává, že celkové přijaté sázky v letošním roce dosáhnou až 790 mil. EUR (dříve očekávala až 730 mil. EUR), zároveň však očekává výraznější pokles provozního zisku EBITDA (o 25 až 30 %) oproti dřívějšímu odhadu, který počítal s poklesem o 20 až 25 % bez vlivu jednorázového výnosu 0,4 mil. EUR v roce 2014. Jako důvody společnost uvádí zrušení manipulačního poplatku na Slovensku, který vede k rychlejšímu růstu online a live sázení s nižšími maržemi, a vyšší investiční náklady.

Analytik Michal Křikava k výsledkům Fortuny uvádí: „Samotné reportované výsledky nás mile překvapily růstovou dynamikou přijatých sázek, nicméně zhoršený výhled pro provozní zisk na úrovni EBITDA pro letošní rok bude dle našeho názoru negativním impulsem pro akcie Fortuny.“ Analýzu výsledků společnosti připravujeme.

Zdroj: Fortuna

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.