Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Fortuna podala nabídku na koupi loterie Sazky

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Společnost podala oficiální nabídku správci konkurzní podstaty, Josefu Cupkovi, na koupi aktiv Sazky (značka, distribuční síť a licence) za 2-2,5 mld. Kč. v závislosti na výsledcích due diligence. Fortuna také slíbila vyplácet 300 mil. Kč ročně sportovním svazům a řekla, že její většinový vlastník (Penta) by jí pomohla s financováním transakce (Fortuna).
Loterijní trh v ČR (=Sazka) měl loni výtěžek asi 3-3,5 mld. Kč, a nabídka Fortuny je tak na úrovni 0,8 násobku. Fortuna se obchoduje na 2,6 násobku očekávaného výtěžku za letošní rok, a proto je její nabídka s velkým diskontem vůči svému ocenění (i když by bylo potřeba provést úpravu o platby sportovním svazům). Sazka měla volné peněžní toky přibližně kolem 700 mil. Kč (před platbami za Sazka arénu) a pokud budeme předpokládat, že Fortuně by zůstalo asi 400 mil. Kč čistého zisku, nabízená cena by byla v pásmu P/E 5-6 (proti svému očekávaném P/E v roce 2011 20). Nicméně je přirozené, že Fortuna podává svou nabídku s diskontem, protože spouští svou vlastní loterii a nabídka tedy ve svém důsledku není za 100% trhu. Nemyslíme si, že PPF a KKCG by „povolily“ tuto transakci na takhle nízkých násobcích. (V. Kmínek (Analytik), brokerjet České spořitelny)

PPF uvede na burzu Home Credit?
Podle listu Kommersant, PPF údajně zvažuje prodej 20-30% akcií Home Credit na burze v Londýně (MfD). Možnosti dvojího listingu v Praze přikládáme jen malou šanci, ale určitě se může jednat o zajímavou společnost. (R. Kramule (Analytik), brokerjet České spořitelny)

Ranní komentář: Evropa navazuje na Asii a otevírá růstem
Včera se kvůli svátku neobchodovalo na burzách v USA a Velké Británii. V 15h SEČ vychází březnový index cen nemovitostí S&P Case Schiller, kde se očekává další m/m pokles o 0,24%. V 16h SEČ se zveřejňuje květnová spotřebitelská důvěra (oč. mírné m/m zlepšení na 66,5b.). Asijské akciové indexy výrazněji posilovaly. Ratingová agentura Moody’s varovala, že by mohla zhoršit úvěrové hodnocení Japonska kvůli nejistým růstovým vyhlídkám a „slabé“ politické reakci na důsledky březnového katastrofálního zemětřesení. Premiér Kan navíc čelí v parlamentu hlasování o nedůvěře. (Nikkei 225 +1,99%, Hang Seng +1,11%). V Japonsku nejvíce rostl sektor ropa a plyn a naopak nejméně tradičně defenzivní zdravotnický sektor. Evropské akciové indexy navazují na obchodování v Asii a začínají obchodování růstem zhruba o necelé procento. V 9:55 SEČ se zveřejňuje květnová nezaměstnanost v SRN (oč. pokles na 7%) a v 11h SEČ dubnová nezaměstnanost v EMU (oč. m/m stagnace na 9,9%). Mírně posiluje i index pražské burzy.
(Martin Krajhanzl (Analytik), brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.