Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Fortuna: někteří politici chtějí více zdanit hazard

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Jeden člen Věcí veřejných řekl, že penzijní reforma je opět otevřeným tématem a že on a jeho kolegové podporují myšlenku okamžitého zrušení všech výjimek daně z hazardu před plánovaným novým loterijním projektem (očekávané daňové příjmy 7 mld. Kč) (Právo).
VV by zřejmě dávaly přednost nezvýšit nižší sazbu DPH, nebo ji nezvyšovat o tolik. Pokud by všechny výjimky byly zrušeny, tak by Fortuna musela pravděpodobně platit 20% srážkovou daň z výtěžku (v současnosti 15%) a také 19% firemní daň (v současnosti 0%), což by byl jasně negativní scénář. Záležitost budeme dále sledovat, ale výsledkem může být kombinace nižší DPH a vyššího zdanění hazardu. (R. Kramule, V. Kmínek, Analytici, brokerjet České spořitelny)

NWR se obchoduje bez nároku na dividendu
NWR se dnes poprvé obchoduje bez nároku na dividendu ze zisku za loňské 2. čtvrtletí (0,22 € na akcii, tj. 5,3 Kč). Očekáváme, že na začátku obchodování akcie společnosti o tuto hodnotu poklesnou. (P. Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Nový zájemce o turecká aktiva ČEZ
Akcie Akenerji včera na Instanbulské burze vzrostly o asi 7% na 3,2 tureckých lir (tj. asi 2,01 $) poté, co Sabanci Holding SA řekl, že se zajímá o koupi aktiv Akenerji. Sabanci podle svého GŘ čeká na detaily plánovaného prodeje. ČEZ a Akkok 18. února řekly, že Akenerji dovolily přijímat nabídky od potenciálních kupců (Bloomberg).
Podle naší kalkulace se akcie Akenerji nyní obchodují pod cenou, za kterou je koupil ČEZ. ČEZ na konferenčním hovoru k výsledkům naznačil, že pravděpodobnější je prodej distribuce Sedas než Akenerji. Vzhledem k vysokému potenciálu Akenerji předpokládáme, že si ČEZ svůj podíl zatím ponechá. (P. Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

USA: včera nejvíce zářily banky
Včera americké akciové indexy zmírnily ztráty z posledních dvou dnů. (S&P 500 +0,89%, Nasdaq +0,73%). Nejvíce posilovaly banky v reakci na prohlášení Bank of America, že její divize komerčního a investičního bankovnictví letos prochází přeměnou a že v letech 2012-13 by měly zaznamenat to, co banka považuje za „normální zisky“. Banka očekává následující 2 roky vysoké výdaje kvůli ztrátám z hypoték, ale následující roky by měla dosahovat hrubého zisku okolo 40 mld. $ ročně. Akcie banky na tyto zprávy reagovaly růstem o téměř 5%. V 16h SEČ vychází lednové velkoobchodní zásoby (oč. +0,9% m/m). Většina asijských akciových indexů posilovala (Nikkei +0,61%, Hang Seng +0,3%). V Japonsku nejvíce posiloval telekomunikační sektor a naopak nejvíce klesal průmyslový sektor. V 12h SEČ se zveřejňuje lednová průmyslová výroba v SRN (oč. +1,7% m/m). Evropské indexy zahajují den v blízkosti včerejších závěrečných hodnot. Únorový index cen výrobců v ČR meziměsíčně vzrostl o 0,1% a meziročně o 1,8% (oč. +0,2% m/m, +2% r/r) a lednová obchodní bilance dosáhla přebytku 15,7 mld. Kč a překonala tak očekávání trhu (oč. přebytek 13,6 mld. Kč). Očekáváme, že index Pražské burzy z počátku obchodování mírně oslabí. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.