Úterý 19. října. Svátek má Michaela.

ForgeRock ve čtvrtek vstoupil na burzu, oproti upisovací ceně uzavřel o 46 % výše

17.09.2021 | 12:07 0 Komentářů

Softwarová společnost ForgeRock ve čtvrtek realizovala vstup na NYSE. V závěru obchodování hodnota akcií o 46 % převyšovala upisovací cenu 25 USD.

Akcie společnosti ForgeRock (FORG) při svém prvním dni obchodování na NYSE vzrostly proti upisovací ceně 25 USD o 46 % na 36,50 USD. Celkově tak společnost tržní kapitalizací dosáhla hodnoty 2,9 mld. USD.

ForgeRock je výrobcem softwaru pro ověření identity, který poskytuje po celém světě. Hlavním produktem společnosti je platforma s názvem Forge Identity Platform, která umožňuje společnostem centralizovaně a efektivně spravovat identity a přístup zaměstnanců, zákazníků a vnitřních systémů. Mezi další funkce platformy patří definování pravidel pro hesla či sledování uživatelských aktivit.

CEO společnosti Fran Rosch v interview pro Bloomberg uvedl, že zákaznická základna společnosti se rozšířila. Kromě finančních firem a bank využívají software od ForgeRock také klienti z oblasti zdravotnictví, maloobchodu, telekomunikací či automobilového průmyslu. Rosch dále řekl, že výtěžky z IPO plánuje společnost využít k další technologické inovaci.

ForgeRock za první pololetí roku 2021 zaznamenal zredukoval čistou ztrátu na 20 mil. USD z 36 mil. USD v roce 2020.  Tržby za stejné období meziročně vzrostly z 55 na 85 mil. USD.

Akcie společnosti v předburzovní fázi rostou o 2,82 % na 37,53 USD.

 

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.