Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Forexový blog Kena Vekslera

30.11.2010 | 12:26 0 Komentářů

V uplynulém měsíci bylo mé volání po ústupu od krátkých pozic v USD vyslyšeno, proto bych se v dnešním článku rád podíval na události, které k tomu vedly, a následně pak na situaci na konci měsíce, roku a také na intradenní vývoj.
Po dobu několika týdnů předcházejících potvrzení druhé vlny kvantitativního uvolňování jsem neustále mluvil o změně strategie v USD, jelikož objem čistých spekulativních krátkých pozic v USD stoupal na historická maxima. Argumentoval jsem, že samotný příchod této události bude tím katalyzátorem, který vyvolá obrat tohoto trendu. V konečném důsledku jsem (úspěšně) usiloval o to, aby tyto čisté krátké pozice v USD byly omezeny a na trh se vrátil celkový nákupní trend. Nyní uplynul celý měsíc a my jsme samozřejmě byli svědky velmi dramatického pohybu v EURUSD, kdy došlo k prudkému obratu z maxima 1,4280/5 na včerejší minimum 1,3065 (pokles o nezanedbatelných zhruba 8,5 %). Jiné měnové páry zaznamenaly podobné pohyby, např. AUDUSD odepsal za méně než měsíc 6 %.
Můžete zde namítnout, že se eurozóna potýká s vážnými problémy. Právě bylo zachráněno Irsko (i když jen dočasně, protože na konci ledna by mohlo dojít k explozi časované bomby v podobě rozpuštění parlamentu a voleb). V popředí je Portugalsko, které zastiňuje pouze Španělsko

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.