Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Forexový blog Kena Vekslera: Před zveřejněním údajů o vývoji zaměstnanosti velkou aktivitu nečekejme

06.05.2011 | 11:38 0 Komentářů
Ken Veksler, Senior Manager, obchodní poradenství, Saxo Bank
Před námi je pátek s údaji o vývoji počtu pracovních míst mimo zemědělství a po čtvrtku, který máme za sebou i s jeho prudkými pohyby a všeobecnou volatilitou si dovolím tvrdit, že většina spekulantů bude až do dnešního odpoledne, kdy budou zveřejněny údaje týkající se zaměstnanosti, vyčkávat s rukama v klíně (snad s výjimkou těch, kteří obchodují v krátkém časovém horizontu a kteří možná budou uzavírat některé své pozice).
Dění na trzích se přes noc (opět) zaměřovalo hlavně na komodity, jejich ceny a oživení, které následovalo po včerejších propadech a ke kterému přispělo také prohlášení RBA, jež se neslo v mírně jestřábím duchu, pomohlo AUDUSD k poměrně slušnému umazání dříve utrpěných ztrát. U většiny komodit se po ošklivé čistce směrem dolů, k níž došlo během odpoledního obchodování na evropských burzách, ceny korigovaly o přibližně 2 % směrem nahoru.
Kromě hlavního údaje očekávaného dnes odpoledne, u kterého se všeobecně očekává nárůst o 200 tis. pracovních míst, nás dnes čeká také britský index výrobních cen, který v případě, že se ponese v duchu v poslední době zveřejňovaných údajů, pravděpodobně příliš přesvědčivý nebude, a dále také údaje o kanadské zaměstnanosti. Spousty centrálních bankéřů, kteří nám v nejrůznějších koutech světa budou kázat o tom, proč jsou novými

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.