Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Forexový blog Kena Vekslera: Čínské údaje udržují poptávku po komoditách

10.05.2011 | 12:46 0 Komentářů
Ken Veksler, Senior Manager, obchodní poradenství, Saxo Bank
Obchodování v USA a Asii mělo přes noc relativně klidný průběh, komoditní trh si zdánlivě vzal oddechový čas, ale v obchodování stále převládá vzdorná poptávka. Tomuto scénáři z velké části pomohla data z Číny, která předčila všeobecná očekávání.
Tam na druhé straně zeměkoule dopadla australská obchodní bilance také o dost lépe, než předpokládala prognóza, což pak malému bojovníkovi (rozuměj AUD) pomohlo posílit.
Asijské indexy se většinou pohybovaly horizontálně, zaznamenali jsme různé pokusy o slovní intervenci s cílem potlačit obavy ohledně zemí na evropské periferii, a především situace Řecka poté, co agentura S&P včera znovu snížila jeho rating a poté, co se do této šarvátky zapojuje i agentura Moody s tím, že v současné době situaci přehodnocují.
V průběhu dne nám kalendář nabídne jen málo významnějších dat, s výjimkou australského rozpočtu v 11:00 SEČ. Zde budeme především s nastraženýma ušima poslouchat, jakým způsobem se vláda bude snažit splnit svůj již dříve oznámený cíl přebytku pro období 2012/13. Jediné, co v této fázi říkám, je: hodně štěstí

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.