Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Forex: Zaostřeno na FX

14.06.2010 | 09:36 0 Komentářů

Minulý pátek se nesl v duchu pokračující korekce přeprodaných akcií. I v pátek akciové indexy dokázaly růst a navázat tak na silnou čtvrteční seanci. Nezabránily jim v tom ani slabší výsledky amerických maloobchodních prodejů, které překvapily kontrakcí o 1,2 %. Lepší dojem za sebou totiž zanechaly výsledky spotřebitelské důvěry, která je nejsilnější od začátku roku 2008.

Příznivý sentiment na trzích ale v pátek nepostačil k tomu, aby se na růstové vlně vyvezly také rizikovější měny na páru s dolarem. Ten v pátek vybočil z tradiční negativní korelace s vývojem akcií a bez větších problémů si svou cenu podržel. Zatímco vůči euru uzavřel týden pod hranicí 1,21 EUR/USD, na páru s librou dokonce zpevnil až k ceně 1,4520 GBP/USD.

Že je ochota zbavovat se dolarů nízká, to potvrzuje i skutečnost, že v minulém týdnu podle Commodity Futures Trading Commission opět výrazně vzrostl počet spekulativních pozic na další oslabování evropské měny. Ten se vyhoupnul až nad 114 tis. poté, co v prvním červnovém týdnu klesnul ze 108 tis. na 93 tis.

Dnes ráno americká měna začala slábnout jak na páru s librou, tak na páru s dolarem poté, co akciové indexy v Asii a Evropě zamířily opět do zelených čísel. Korekce tak přeci jen pokračuje. Přesto zatím nejsme přesvědčeni, že bude mít delšího trvání a nadále počítáme s tím, že by ji obchodníci mohli využít při první příležitosti k opětovným nákupům americké měny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.