Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Forex: Zaostřeno na FX

04.06.2010 | 09:39 0 Komentářů

V poslední době jsme na měnovém páru EUR/USD svědky pokračujícího slábnutí vazby tohoto páru na vývoj akciových indexů. To dokazuje i tento týden, kdy rizikovější měna na páru s dolarem (euro) slábne i přesto, že se daří akciím, které nalezly po dlouhé době opět pevnější půdu pod nohama. Euro se tak drží nadosah svého čtyřletého minima, zatímco ostatní rizikovější měny na páru s dolarem začínají nabírat na síle. Platí jak o libře, tak například o velmi oblíbeném australském dolaru.

To pouze potvrzuje, jak negativní nálada vůči euru panuje a že by ani uklidnění situace na trzích nemuselo euro vysvobodit z prodejního tlaku. Na evropskou měnu totiž stále doléhají problémy eurozóny, jejichž řešení je zatím v nedohlednu.

Dnes budou otěže dění na FX držet v rukou americká data z pracovního trhu. Tamní zaměstnanost v květnu zřejmě prudce rostla, i když s vydatnou pomocí tvorby pracovních míst, které jednorázově a krátkodobě vytvoří americký statistický úřad, který se připravuje na celonárodní sčítání obyvatelstva. Trh počítá s růstem zaměstnanosti o 500 tis. pracovních míst. Pokud by byl výsledek lepší, než většinový konsenzus a v případě, že by ekonomika generovala dostatek pracovních míst v soukromé sféře (což očekáváme), mohla by tato čísla opět pomoci utlumit averzi k riziku a pomoci akciím a rizikovějším měnám. Euro však i dnes může zůstat stranou. A pokud nezůstane, očekáváme, že obchodníci jeho růst brzy začnou využívat k opětovným výprodejům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.