Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Forex: Zaostřeno na FX

03.06.2010 | 09:52 0 Komentářů

Středeční odpoledne na trhy přineslo několik pozitivních dat z USA, které následně dokázaly přispět ke zlepšení sentimentu na trzích. Byly mezi nimi výsledky tempa růstu počtu nově rozjednaných smluv ke koupi domu, ale i počty prodaných automobilů, které shodně překvapily lepšími než očekávanými výsledky.

Protože problémy eurozóny alespoň v tomto týdnu částečně ustupují do pozadí, stačily včerejší výsledky k tomu, aby akciové indexy začaly likvidovat své úterní ztráty, což se následně pozitivně projevilo také na devizovém trhu, kde se pod tlak opět dostal americký dolar a především japonský jen. Velmi vydařeným je přitom týden z hlavních světových měn pro britskou libru, která rostla již třetím dnem v řadě a ve svém růstu pokračuje také dnes ráno, kdy se přehoupla přes hranici 1,47 GBP/USD.

Také dnešek přinese z USA několik zajímavých dat, v čele s výsledky ADP reportu z pracovního trhu a ISM pro sektor služeb. Výsledky ADP dnes mohou leccos napovědět o tom, jak by si zítra mohly vést veledůležité vládní statistiky zaměstnanosti (NFP). V případě příznivých výsledků (alespoň + 100 tis.), můžeme očekávat, že se na trzích udrží dobrá nálada ze včerejška a dolar s jenem mohou zůstat pod tlakem. To platí i o výsledcích ISM pro sektor služeb, od kterých se čeká v květnu jen mírný růst na 55,7b., ale které by mohly překvapit podobně, jako v úterý ISM pro výrobní sektor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.