Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Forex: Zaostřeno na FX

29.04.2010 | 09:22 0 Komentářů

Ani včera nedopřála eurozóna obchodníkům příliš klidu. Situace se dokázala zklidnit díky spekulacím na to, že by eurozóna a MMF mohly výrazně zvýšit svou účast na pomoci Řecku. Jen v tomto roce by mohlo MMF přidat dalších 10 mld. EUR a podle některých zdrojů by pomoc v rozmezí tří let mohla činit více než 110 mld. EUR. To dokázalo trhy částečně uklidnit a pomoci zejména evropské měně korigovat vysoké ztráty, které nabrala během úterní seance.

Dobrou náladu však během dopolední seance částečně opět utlumila ratingová agentura S&P. Ta jen den po snížení ratingu Řecku a Portugalsku snížila o jeden stupeň (na AA) rating také Španělsku, což nakonec přispělo k tomu, že se akciové indexy v Evropě opět propadaly. Euro si však své pozice dokázalo udržet a uzavřelo silnější na ceně 1,3207 EUR/USD. Jeho růst je ale spíše než obratem k lepšímu reakcí na značnou přeprodanost společné měny, což rozhodně není přesvědčivý důvod k tomu, aby euro dokázalo stabilně zpevňovat i v nadcházejících dnech.

Z USA jsme se včera dočkali zasedání americké centrální banky. Ta nepřekvapila a ponechala beze změny jak sazby, tak příslib udržení nízkých sazeb na dostatečně dlouhou dobu. Společně s tím ale opět nabídla poměrně pozitivní komentář, když označila situaci na trhu práce poprvé po dlouhé době jako postupně se zlepšující. To je další krůček směrem k budoucímu utahování měnové politiky, na což reagoval pozitivně americký dolar. Ten má díky nervozitě na trzích a vidině přísnější měnové politiky velmi pevnou půdu pod nohama, která mu může být nápomocna k tomu, aby si udržel své současné pozice. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.