Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Forex: Zaostřeno na FX

28.04.2010 | 09:41 0 Komentářů

Problémy eura zatím zdá se neberou konce. Včerejší snížení ratingu Portugalska o dva a Řecka dokonce o tři stupně, spustilo na finančních trzích další vlnu výprodejů, která měla silně negativní vliv také na kurz evropské měny. Ta na páru s eurem prolomila support na ceně 1,3260 EUR/USD, aby včerejší seanci uzavřela na 1,3158 EUR/USD.
 
Vedle Řecka se tak do centra zájmu obchodníků dostává také Portugalsko, a to v době, kdy ještě stále není dořešena pomoc Řeckému státu, kterou si Německo podmiňuje dodatečnými úspornými opatřeními, která by v Řecku dokázala přesvědčivě stabilizovat tamní veřejné finance.

Během dnešního rána se výprodej na eurových párech zastavil poté, co deník Financial Times přišel se zprávou, že by MMF mohl Řecku nabídnout dodatečných 10 mld. EUR nad rámec své dříve přislíbené pomoci 15 mld. EUR.  Nervozita na eurových párech ale převládá a obchodníci netrpělivě vyčkávají na výsledky vyjednávání mezi eurozónou a Řeckem, které by měly v nadcházejících dnech přinést definitivní podmínky případného poskytnutí pomoci Řecku.

Dnešek nepřinese z Evropy ani z USA žádná kurzotvorná data. Tím hlavním proto bude až večerní zasedání Fedu, které podle nás přinese podobný výstup jako v minulém měsíci, kdy Fed ponechal sazby beze změny, přislíbil, že je bude i dále držet na velmi nízkých úrovních a nabídl poměrně příznivý komentář ohledně současného vývoje americké ekonomiky. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.