Středa 28. října. Je Státní Svátek

Forex: Zaostřeno na FX

20.04.2010 | 09:54 0 Komentářů

Během včerejška se na trhy začala pomalu opět vracet dobrá nálada, která se z nich vytratila v průběhu pátečního obchodování, kdy americká Komise pro cenné papíry (SEC) obvinila investiční banku Goldman Sachs z podvodu na svých klientech. Ke zlepšení nálady včera pomohly výsledky třetí největší americké banky Citigroup, jejíž úvěrové portfolio se pozvolna začíná stabilizovat, stejně tak jako večerní zpráva o tom, že rozhodnutí SEC obvinit Goldman Sachs prošlo nejtěsnějším možným hlasováním v poměru 3-2.

Obchodníci se tak začínají postupně znovu vracet do zajetých kolejí, kdy byly v centru jejich zájmu především data vypovídající o stavu oživení americké ekonomiky, což začalo hrát do karet zejména rizikovějším měnám na párech s americkým dolarem a japonským jenem. Jak USD, tak JPY se proto včera dostaly pod mírný prodejní tlak, když trhy korigovaly páteční výprodej. Přesto si zatím velkou část ze svých získaných pozic drží, což platí především na páru s evropskou měnu, kterou znovu začínají tížit rostoucí výnosy z Řeckých státních dluhopisů, které včera u desetiletých splatností vystoupaly až k novému historickému maximu nad 7,6 %. 

Řecko zůstává jedním z hlavních témat na eurových párech i během dnešního rána, kdy se společná měna na páru s dolarem dostala znovu pod tlak, přišla o veškeré včerejší zisky a propadla se až k ceně 1,3450 EUR/USD. O jejím dalším osudu zřejmě napoví více až zítřejší zasedání v Aténách, kde se sejdou zástupci ECB, eurozóny a MMF na meetingu, který se měl konat již včera, ale kvůli komplikacím v letecké dopravě byl nakonec přesunut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.