Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Forex: Zaostřeno na FX

14.04.2010 | 09:29 0 Komentářů

Včera jsme byli svědky další klidné seance, která příliš nového do dění na FX nevnesla. Za pozornost stály především výsledky americké obchodní bilance, která skončila hlubším než očekávaným deficitem, a to díky rostoucímu importu. To vnímali obchodníci spíše mírně pozitivně, vzhledem k tomu, že šlo o další důkaz rostoucí americké poptávky.

Večer pak svá čísla za 4Q zveřejnila společnost Intel, která překonala většinový konsenzus a potěšila tak ty obchodníky, kteří počítají s dalším růstem cen akcií a ostatních rizikovějších aktiv. Lehce optimistickou náladu nedokázal zkazit ani projev Jefferyho Lackera (člena FOMC), který varoval před přílišným optimismem kolem rychlosti zotavení americké ekonomiky, a tak se mírného růstu dočkaly především rizikovější měny, které zpevňovaly na úkor dolaru a japonského jenu. Euro se tedy k dolaru mohlo bez větších obtíží včera udržet nad 1,36 EUR/USD, zatímco libra zůstala pohodlně nad 1,53 GBP/USD.

Dnešek bude na data daleko bohatší. Nejvíce kurzotvornou událostí přitom mohou být nejprve v 13 hod. zveřejněné výsledky JP Morgan, následované v 14:30 americkými maloobchodními prodeji, které podle nás mají potenciál překvapit spíše mírně pozitivně. Pokud se tak stane, prostor pro rizikovější měny se může na párech s dolarem a japonským jenem opět mírně pootevřít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.