Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Forex: Zaostřeno na FX

07.04.2010 | 09:27 0 Komentářů

Včera jsme se dočkali několika negativních zpráv o Řecku a euro mělo opět problémy. Spekuluje se o tom, že se Řecko snaží obejít případnou pomoc MMF kvůli tvrdým podmínkám, které by si MMF mohl určovat. Řecko se navíc podle Financial Times chystá v brzké době zahájit emise dluhopisů v amerických dolarech, kvůli nízkému zájmu od evropských investorů a do třetice podle Daily Telegraph začínají přesunovat bohatí Řekové svá depozita od domácích k zahraničním bankám. To vše rozhodně na důvěře v Řecko nepřidává, a tak jsme se včera dočkali dalšího výprodeje řeckých státních dluhopisů, jejichž výnos se u desetiletých splatností vyšplhal až nadosah 7 %. To samozřejmě ohrožuje schopnost Řecka levně si půjčovat a výrazně škodí také evropské měně, která včera znovu slábla, aby se k dolaru propadla až pod 1,34 EUR/USD.

Pod prodejním tlakem se společná měna nachází také dnes a je již pouze jeden cent vzdálená od zajímavého supportu na ceně 1,3260 EUR/USD, kde se naposledy nacházela koncem minulého měsíce.

Z Evropy ani z USA se dnes žádných zásadních dat nedočkáme. Do obchodování může významněji promluvit snad jen Ben Bernanke (17:30), příliš nových informací ale pravděpodobně nepřinese, vzhledem k tomu, že jsme se včera dočkali zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu, ze kterého vyplynulo, že si se zvyšováním sazeb členové FOMC chtějí dát ještě načas. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.