Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

Forex: Zaostřeno na FX

06.04.2010 | 09:36 0 Komentářů

Pátek a pondělí přinesly z USA několik velmi dobrých dat, která potvrdila, že americká ekonomika pokračuje ve svém postupném zotavování. Výsledky z trhu práce, společně se včerejším ISM pro sektor služeb, tak pomohly k růstu cen rizikovějších finančních aktiv, což jsme mohli velmi jasně vidět na včerejším obchodování v USA, kde se indexy dostaly na své osmnáctiměsíční maximum.

Zajímavé implikace má setrvalý přísun dobrých zpráv z USA ale především pro devizový trh. Začínají nám totiž sílit spekulace na to, že by Fed mohl začít zvyšovat sazby dříve, než ECB a BoE. O tom leccos svědčí i rostoucí výnos z amerických státních dluhopisů, který je v případě dvouletých T-Notes nejvýše od loňského srpna a u desetiletých splatností začíná dokonce atakovat 4% metu.

Očekávání rostoucích sazeb v Americe tak začíná být silným faktorem, podpírajícím kurz amerického dolaru. Tomu se zatím daří držet si naprostou většinu svých pozic na páru s eurem a librou, a to i navzdory neustále rostoucím cenám akcií a klesající averzi k riziku. Ještě před pár měsíci přitom byly rostoucí ceny akcií téměř jistou zárukou slábnoucího dolaru.

Dolaroví býci tak zdá se mají další dobrý důvod k tomu, proč zatím z dlouhých pozic nevystupovat, což šance eura a libry na důvěryhodnější korekci svých ztrát výrazně limituje. To ostatně dokazuje i dnešek, kdy dolar pokračuje v růstu jak na páru s eurem, tak k libře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.