Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Forex: Zaostřeno na FX

01.04.2010 | 09:29 0 Komentářů

Včerejší výsledky CPI v eurozóně pomohly společné měně získat o něco pevnější půdu pod nohama. CPI totiž meziročně zrychlil z 0,9 % na 1,5 %, což bylo výrazně nad většinovým konsenzem, který počítal s jeho růstem pouze o 1,1 %. Protože Evropská centrální banka cíluje CPI jen těsně pod 2 %, přiměla včerejší čísla řadu obchodníků přemýšlet nad tím, zda by ECB ve svém utahování měnových kohoutků mohla začít tlačit o něco více na pilu. Euro se tak po včerejšku vyhouplo zpátky nad 1,35 EUR/USD, avšak již během dnešního rána se vrátilo zpět pod tuto metu, což zatím rozhodně o přesvědčivém nastartování korekce nevypovídá.

Dobře si včera vedla také britská libra, která dokázala pokračovat na růstové vlně, k níž ji pomohly pozitivní data z první poloviny týdne, v čele s příznivou revizí HDP. Pod tlakem byl naopak opět japonský jen, který se na páru USD/JPY přiblížil k zajímavé resistenci 93,77, jejíž prolomení může pozici JPY ještě více podkopat.

Dnes budou dění na FX ovlivňovat zejména data z USA. Počty nově podaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti mohou být cenným zdrojem informací před pátečními veledůležitými NFP. Výsledky amerického ISM pro výrobní sektor pak mají tradičně potenciál kurzotvorné zprávy, jejíž dopad na trhy může být obzvláště výrazný v případě horších než očekávaných výsledků (čeká se mírný růst na 57b.). Zítra však z USA přijdou výsledky vládní statistiky zaměstnanosti (NFP) a proto se nedá vyloučit, že budou obchodníci se vstupováním do větších pozic opatrnější a že by se dnešní seance mohla nést v o něco klidnějším duchu, jak ostatně bývá před zveřejněním NFP zvykem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.