Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Forex: Zaostřeno na FX

30.03.2010 | 08:41 0 Komentářů

Včera se obchodování na FX neslo v poklidném duchu. Z důležitějších dat byly zveřejněny pouze výsledky tempa růstu osobních příjmů a výdajů, které přinesly mírné zklamání. Jejich dopad na trhy byl ale zanedbatelný. Za pozornost pak stála také aukce řeckých státních dluhopisů. Tamní ministerstvo financí prodalo dluh v objemu 5 mld. EUR, avšak poptávka po dluhu byla poměrně malá a zdaleka nedosahovala úspěchu dřívější aukce začátkem března. Ministerstvo tentokrát ale nenabídlo zdaleka takovou slevu jako pří minulé aukci a proto obchodníci včerejší výsledky přijali jen s mírnými rozpaky.
Vše podstatné nás ale čeká až v nadcházejících dnech. Týden vyvrcholí zveřejněním amerických NFP a proto obchodníci včera spíše jen vyčkávali na to, co nabídnou další nově příchozí data. Dolar se tak včera udržel těsně pod hranicí 1,35 EUR/USD.

Dnes nás z USA čekají výsledky cen domů v největších amerických městech a index spotřebitelské důvěry. Cena domů začala koncem minulého roku znovu klesat a v pomalém pádu by měla pokračovat i nadále. Spotřebitelská důvěra by pak měla po překvapivém únorovém propadu na 46b. růst zpět nad 50b.

Zatímco lepší výsledky se dnes na překoupených trzích nemusejí setkat s valnější reakcí, rizika větší volatility jak na akciovém, tak devizovém trhu, vidíme zejména tehdy, dopadnou-li dnešní data výrazněji hůře. V tomto případě se díky návratu averze k riziku americké měně může otevřít opět prostor k růstu, protože momentum na dolarových párech zůstává zatím stále poměrně silné.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.