Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Forex: Středoevropské měny včera s mírnými zisky

12.06.2009 | 11:25 0 Komentářů

Koruna včera během včerejšího dopoledne zůstala beze změny na úrovni 26,75 EUR/CZK resp. 19,00 USD/CZK. Domácí výsledky z průmyslové výroby zůstaly bez reakce. Určité oživení přinesla až odpolední seance, když americká makrodata mírně pomohla k vylepšení sentimentu na trhu. Koruna si tak spolu s ostatními středoevropskými měnami připsala mírné zisky a zakončovala o cca 10 haléřů silnější vůči oběma hlavním měnám.

Závěr týdne je bez významnějších domácích makrodat. I dnešní den by měl patřit k těm klidnějším. Koruna se zatím pohybuje poblíž včerejších závěrečných hodnot.

Další týden nabídne opět další sérii výsledků z domácí ekonomiky. V pondělí bude zveřejněn index cen výrobců (za květen), index cen vývozu a dovozu (duben) a maloobchodní tržby (duben). Ve čtvrtek na programu jednání bankovní rady s rozhodováním o nastavení úrokových sazeb.

Z dlouhodobého pohledu je patrné, že koruna i nadále směřuje vůči dolaru k silnějším úrovním, zatímco na páru s eurem se již několik měsíců pohybuje v bočním trendu v jedno korunovém pásmu.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz)
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.