Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Forex: Shrnutí obchodování 24.9.2014

24.09.2014 | 10:42 0 Komentářů

Finanční trhy od počátku týdne podkopávají obavy z oslabování globální ekonomiky a působí na něj i vývoj konfliktu na Blízkém východě.

V pondělí trhy zasáhly obavy z dalšího oslabování čínské ekonomiky a v úterý se k nim přidaly starosti o vývoj v eurozóně. Evropské akciové trhy prudce oslabily v reakci na údaje o poklesu ekonomické aktivity ve Francii a zpomalení jejího růstu v Německu. Podnikatelská aktivita v celé eurozóně rostla v září nejpomalejším tempem za posledních devět měsíců.

K opatrnosti na Wall Street přispělo i zahájení leteckých úderů Spojených států a jejich arabských spojenců proti pozicím radikálního uskupení Islámský stát v Sýrii. Zpráva vedla k růstu cen ropy.

Kurz eura v úterý oživil ze 14měsíčního minima vůči americkému dolaru a pomohlo mu vybírání zisků z desetitýdenní série vzestupů americké měny. Tu táhly v posledních týdnech vzhůru vyhlídky na zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech, zatímco euro je pod tlakem kvůli slabé ekonomice eurozóny.

Evropská měna posílila nakonec o 0,1 procenta na 1,2860 a předtím vystoupila až na 1,2900 z pondělního minima 1,2816. Americký dolar zůstal vůči japonskému jenu beze změny na 108,84 a dolarový index vůči koši šesti měn po pondělním výstupu na maximum za čtyři a půl roku klesl o 0,1 procenta.

Vývoj měnového páru EUR/USD (4hodinový graf – H4):

Vývoj měnového páru USD/JPY (4hodinový graf – H4):

Vývoj dolarového indexu USDX (4hodinový graf – H4):

Autorem je analytický tým www.fxtsreet.cz


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.