Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Forex: Shrnutí obchodování 19.9.2014

19.09.2014 | 09:25 0 Komentářů

Finanční trhy povzbudila neochota centrální banky USA (Fed) zvyšovat v brzké době úrokové sazby. Americký dolar po příznivé statistice z amerického pracovního trhu stoupl k japonskému jenu na nejvyšší hodnotu za více než šest let.

Fed ve středu uvedl, že hodlá držet krátkodobé úrokové sazby na nízké úrovni ještě "značnou dobu" od úplného ukončení podpůrných nákupů dluhopisů.

Z americké ekonomiky přišlo ve čtvrtek několik dobrých zpráv. Novou žádost o příspěvek v nezaměstnanosti minulý týden podalo méně Američanů, než se čekalo, což naznačilo, že zpomalení tvorby pracovních míst z minulého měsíce mohla být jen výchylka. Zahajovaná výstavba obytných domů se sice v srpnu proti předešlému měsíci propadla, úprava srpnových dat směrem vzhůru ale naznačila postupné zlepšování na realitním trhu.

Americký dolar stoupl k japonskému jenu až na 108,96, tedy nejvyšší hodnotu od srpna 2008. Podpořila jej právě statistika z pracovního trhu, která posiluje přesvědčení, že úrokové sazby se zvýší dřív, než se čekalo. Dolarový index, ukazatel hodnoty dolaru ke koši šesti měn, stoupl až na 84,78, nejvýše za více než čtyři roky. Euro k americkému dolaru oživilo z dlouhodobých minim a jeho kurz stoupl o 0,4 procenta na 1,2917.

Vývoj měnového páru EUR/USD (4hodinový graf – H4):

Vývoj měnového páru USD/JPY (4hodinový graf – H4):

Vývoj dolarového indexu USDX (4hodinový graf – H4):

Autorem je Tomáš Raputa, tým www.fxstreet.cz

Zdroj: Reuters, ČTK, MT4

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.