Pátek 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Forex: Nový týden na trhu

14.01.2008 | 08:48 0 Komentářů
Po poměrně klidném minulém týdnu přichází týden nový, který přinese daleko více fundamentů jak z Evropy a USA, tak z Japonska a dalších zemí. Pondělní obchodování přinese výsledky britského PPI pro vstupní (oček.: 0,8%, předch.: 1,7%) a výstupní (oček: 0,3%, předch.: 0,5%) ceny a ve večerních hodinách z Británie přijdou také RICS data o změně cen domů. Mimořádnou pozornost budou investoři v úterý věnovat výsledkům britské prosincové inflace, která by měla růst tempem 2,0%, tedy o desetinu pomaleji než v listopadu a mezi další data, která si zaslouží pozornost pak bude patřit německý lednový ZEW index (oček.: -40,0b., předch.: -37,2b.) a v odpoledních hodinách pak také americké výsledky prosincových maloobchodních prodejů (oček.: 0%, předch.: 1,2%) společně s prosincovým PPI (oček.:0,2%, předch.: 3,2%). Noc z úterý na středu nabídne také první zajímavější data z Japonska v podobě listopadových objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, jejichž objem by měl tentokrát klesat o 4,3% poté, co rostl v říjnu tempem 12,7%.
Také středa přinese několik silných market moveru z Británie, a to výsledky z pracovního trhu v podobě změny v počtu nezaměstnaných (oček.: -5,0 tis., předch.: -11,1 tis.) a výsledky indexu průměrných mezd a bonusů, jež by měly růst tentokrát o 3,9%, desetinu pod listopadovými čísly. Spojené státy nabídnou ve středu odpoledne výsledky prosincového CPI, od kterého analytici očekávají růst tempem 0,2% (předch.: 0,8%) a krátce na to následuje TIC ukazatel bilance kapitálových toků (USD) (oček.: 70 mld., předch.: 114 mld.) a prosincová průmyslová produkce (oček.: -0,1%, předch.: 0,3%). Středa nabídne dále ve večerních hodinách projev šéfa ECB Jean-Claude Tricheta, béžovou knihu americké centrální banky a v noci ze středy na čtvrtek ještě novozélandský čtvrtletní CPI (oček.: 1,0%, předch.: 0,5%) a australské výsledky změny zaměstnanosti (oček.: 20,0 tis., předch.: 52,6 tis.). Čtvrteční obchodování nabídne listopadovou obchodní bilanci eurozóny (EUR) (oček.: 3,8 mld., předch.: 4,0 mld.) a ze Spojených států pak prosincové výsledky z trhu s bydlením v podobě počtu nově zahájených staveb (oček.: 1,15 mil., předch.: 1,19 mil.) a nově udělených stavebních povolení (oček.: 1,14 mil., předch.: 1,16 mil.). Ve čtvrtek odpoledne promluví na půdě sněmovny reprezentantů šéf Fedu Ben Bernanke a v nočních hodinách pak nabídne Nový Zéland výsledky listopadových maloobchodních prodejů (oček.: 0,9%, předch.: -0,7%), zatímco z Japonska přijde index aktivity terciárního sektoru (oček.: -0,4%, předch.: 1,1%).
Konec týdne přinese ta nejzajímavější data z Velké Británie, v podobě prosincových maloobchodních prodejů (oček.: 0,2%, předch.: 0,4%) na které naváže odpolední projev šéfa australské rezervní banky Glenna Stevense společně s výsledky lednového indexu Michiganské univerzity měřícího spotřebitelský sentiment v USA (oček.: 74,8b., předch.: 75,5b.).
 
 
Autor: Jaroslav Brychta
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.