Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Forex: Loonie dosáhl parity vůči dolaru

06.04.2010 | 19:22 0 Komentářů

Kanadský dolar dnes dosáhl parity vůči americkému dolaru poprvé od července 2008 podpořen býčími fundamenty komodit, akcií, růstu ekonomiky i očekáváním brzkého zpřísnění úrokové sazby. Investoři v současnosti hledají bezpečné útočiště v době přetrvávajících potíží v Evropě. Bank of Australia dnes zvedla základní úrokovou sazbu už popáté a roste pravděpodobnost, že jí BOC bude brzy následovat.

Kanadský dolar, loonie, atakoval paritu a současně hranici podpory vůči americkému dolaru dnes brzy ráno celkem sedmkrát aby jí na osmý pokus prorazil a průběžně posílil až na C$0,9987.

Znepokojení ohledně Řecka výrazně znehodnocovalo společnou euroměnu, poté co Německo navrhuje Athénám zvednout úrokové sazby půjček a jihoevropané požadují změnu navrhované formulace pomoci eurozóny. Britskou libru zase poškozovaly obavy z možného patu po květnových volbách a celkově shrnuto, potíže regionu vyspělých ekonomik nahrávaly ve prospěch amerického a kanadského dolaru.

Bank of Canada se zavázala udržet nejnižší zápůjční sazbu až do konce druhého čtvrtletí 2010. Pro letošní rok očekává růst ekonomiky o 2,9% a pro rok 2011 vidí růst o 3,5%. Silný loonie poškozuje kanadské exportéry a zlevňuje dovozy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.