Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Forex: Libra oslabuje osmým dnem v řadě

08.07.2009 | 10:54 0 Komentářů

Libra na páru s americkým dolarem ztrácí osmým dnem v řadě. Tlaky na oslabení britské měny jsou částečně vyvolané spekulacemi, že by Bank of England (BOE) mohla navyšovat program nákupu cenných papírů z původního plánu 125 mld. liber až do výše 150 mld. liber, tedy sumou schválenou ministerstvem financí. Obchodníci budou proto věnovat pozornost zítřejšímu zasedání BOE, zejména pak doprovodnímu stanovisku centrální banky.

Libře nepomohly ani včerejší údaje o výrobní produkci, které přinesly výrazně horší výsledek -0,5 % ve srovnání s očekávaným růstem 0,1 % (před. 0,0 %). Ztráta optimizmu investorů ohledně uzdravování globální ekonomiky dále oslabuje britskou měnu především na páru s americkým dolarem a japonským jenem. Kurz měnového páru GBP/USD dnes ráno klesl krátce až na 1,6045, tedy k hodnotám ze začátku června.
 
V 10:00 očekáváme zveřejnění indexu cen domů (Halifax), kde se predikuje stagnace na úrovni 0,0 % oproti předchozímu růstu 2,6 %. Vzhledem k pozitivnímu výsledku indexu cen domů (Nationwide) z minulého týdne je možné, že odhady dopadnou dle očekávání nebo dokonce lépe, což by mohlo libře pomoct alespoň částečně korigovat několikadenní ztráty.

Jana Pariľáková (jana.parilakova@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.