Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Forex: Koruna zatím stagnuje, očekáváme oslabování

08.07.2009 | 11:13 0 Komentářů

Negativní sentiment pokračoval i během včerejšího obchodování. Zvyšující se averze k riziku se naplno projevuje před důležitou výsledkovou sezónou v USA. Evropské i americké akciové trhy opět pokračovaly v propadech do červených čísel.

Středoevropské měny na tento vývoj zareagovaly oslabováním. Česká koruna však od začátku týdne spíše stagnuje, proto se přikláníme k názoru, že bude následovat region a v dalších dnech se bude pohybovat na slabších úrovních. Během včerejšího dne se pohybovala bez výraznějších změn a zavírala kolem úrovně 25,90 EUR/CZK. Z domácích fundamentů byly zveřejněny výsledky květnového zahraničního obchodu, které odpovídaly tržnímu očekávání a zůstaly bez odezvy.

Obchodování je nyní hůře čitelné. Jednotlivé obchodní seance obracejí opakovaně směr kurzu eurodolaru a je tedy vhodné upřednostnit vybírání menších zisků za kratší periodu. I přes náznaky slušnějších výsledků (včera např. z Německa) převažuje negativní výhled, což zatím prospívá dolaru. Do dnešního průběhu může promluvit více proměnných, nejen již zmíněná výsledková sezóna, ale i data z eurozóny či závěry ze zasedání G8.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz)
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.