Pondělí 10. května. Svátek má Blažena.

Forex: Koruna včera vůči euru mírně v zisku

24.06.2008 | 12:41 0 Komentářů

Domácí měna se dopoledne pohybovala bez jasného směru na hodnotách kolem 24,11 EUR/CZK. Větší pohyb nastal až v závěru dne,  kdy se opět vrátila těsně k 24,00 EUR/CZK.
Situace na páru s dolarem však byla poněkud odlišná, když pod vlivem vývoje na dolarových párech koruna po většinu dne ztrácela. Kolem 17. hodiny se obchodovala o 10 haléřů slabší oproti ranním hodnotám na úrovni 15,58 USD/CZK. V závěru dne se však trend obrátil a koruna v podstatě svou denní ztrátu vymazala. Kurz USD/CZK má tendenci opakovaně se odrážet od úrovně kolem 15,57 USD/CZK a to v obou směrech. Za posledních 14 dní k tomu došlo již několikrát. Pouze v jednom případě došlo k prolomení této úrovně, po kterém následovalo skokové posílení k novému rekordu. Nicméně do konce týdne došlo k  vybírání zisků a korekce se opět zastavila na již zmíněné rezistenci.

Z fundamentálních zpráv bylo včera na programu zasedání maďarské centrální banky, která oproti očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. Předpokládalo se zvýšení o 25 b.b. Forint  reagoval oslabením vůči oběma hlavním měnám. Dnes pokračuje v sérii zasedání bankovní rada slovenské centrální banky. Očekává se, že budou sazby ponechány také na původní výši 4,25 %.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.