Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Forex: Koruna včera s mírnými zisky, dnes rozhoduje ČNB o úrokových sazbách.

25.06.2009 | 11:21 0 Komentářů

Dolaru se včera dařilo, když během evropské a americké seance umazával úterní ztráty na EUR/USD. Na tomto vývoji se podílely i příznivější makrodata z americké ekonomiky (objednávky zboží). Včerejší obchodování však bylo především pod vlivem očekávání večerního zasedání FEDu. Změna sazeb se nečekala a pozornost byla zaměřena zejména na doprovodný komentář, který však také nepřinesl nic překvapivého. Reakce na měnových párech ve večerních hodinách tak byla mírnější. Eurodolar se dostal krátce pod 1,39, ale během japonské seance se opět vrátil zpět na 1,40.

Česká koruna během dne posilovala, když zahajovala na úrovni 26,20 EUR/CZK. Během dopoledne stagnovala poblíž této úrovně, nicméně s otevřením americké seance posílila o cca 15 haléřů k úrovni 26,20 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna naopak mírně ztrácela. Kurz USD/CZK se posunul o 10 haléřů výše nad 18,60 USD/CZK. Celkově se jednalo o klidnější průběh při absenci domácích zpráv.

Z regionálních makrodat pak trh sledoval zasedání polské centrální banky, která přistoupila ke snížení úrokové sazby o čtvrt procentního bodu na 3,5 %.  Další v pořadí je  bankovní rada ČNB, která by dnes mohla také přistoupit ke snížení o 25 p.b. Výsledek rozhodování bude zveřejněn během dne na tiskové konferenci.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.