Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Forex: Koruna včera s mírnou ztrátou

09.07.2009 | 11:29 0 Komentářů

Koruna včera podle očekávání spolu s ostatními regionálními měnami oslabovala. V úvodu obchodování se kurz dostal i nad úroveň 26,00 EUR/CZK. Později však částečně korigovala a připsala si tak na rozdíl od ostatních měn v regionu pouze mírnější ztráty.

Dnešní evropská seance je však naladěna na pozitivnější sentiment, čemuž pomohly i americké akciové trhy, které si včera již nepřipsaly další výraznější ztráty, a povzbudivější makrodata z německé ekonomiky. Z tohoto vývoje mohou nyní krátkodobě profitovat i rizikovější měny včetně české koruny. Ta vůči euru maže včerejší ztráty a pohybuje se nyní na úrovni 25,90 EUR/CZK. Vůči oslabujícímu dolaru si připisuje zatím 10 haléřů a obchoduje se za 18,55 USD/CZK. Obchodování i nadále kopíruje vývoj na eurodolaru.

Do dnešního dne zasáhly i domácí výsledky červnové inflace a nezaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 8 % (v květnu činila 7,9 %). Výsledek je v souladu s očekáváním analytiků. Dalšímu růstu v řádu 1-2 procent se však zřejmě do konce roku nevyhneme. Meziroční růst spotřebitelských cen nijak nepřekvapil, když zpomalil na 1,2 % (v květnu 1,3 %). Meziměsíčně stagnoval na květnových hodnotách.

Pro další směřování trhů budou důležité i výsledky klíčových amerických firem v souvislosti s probíhající výsledkovou sezónou, která bude vrcholit v dalších týdnech.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.