Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Forex: Koruna v týdenním bočním trendu

11.09.2009 | 10:17 0 Komentářů

Ani včerejší obchodní den nepřinesl výraznější změnu na české koruně. Ta i nadále zůstává v bočním trendu kolem úrovně 25,50 EUR/CZK. Vůči dolaru si dokázala také své pozice udržet.

Série zveřejňování domácích fundamentů pokračovala i dnes dopoledne. Průmyslová výroba v červenci meziročně klesla o 18,2 %.  Stavební produkce se meziročně snížila o 4,4. Koruna na data standardně nereagovala a i nadále se bude řídit podle nálady na hlavních trzích.

Včerejší americká makrodata poskytla na eurodolaru další a v tomto týdnu i nejspíše poslední vhodnou možnost vstupu do dlouhé pozice. Dolar krátce posílil a vrátil kurz o více než 90 bodů směrem dolů pod 1,4510. S otevřením amerických trhů se vývoj postupně vrátil do starých kolejí. Celkově tak tento týden poskytl příjemné obchodování v jednom směru s opakovanými možnostmi dalších vstupů. Po několikadenním růstu se však již dnes může dostavit určité vybírání zisků.

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-zari/2009-09-11_dennik.pdf ) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz)
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.