Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Forex: Koruna pokračuje v oslabování

20.01.2009 | 11:17 0 Komentářů

I nový týden zahájila domácí měna dalším oslabováním. Vůči euru si však nepřipsala výrazné ztráty, když ji pomohlo krátkodobé posilování v ranních hodinách až k úrovni 27,35 EUR/CZK. Krátce po otevření evropských trhů se však vývoj opět vrátil do starých kolejí a koruna se pozvolna dostala až nad úroveň 27,55 EUR/CZK, kde již zůstala po zbytek dne. Na páru s dolarem byl vývoj jednoznačnější, díky nervozitě na finančních trzích, která podporuje dolar se kurz měnového páru USD/CZK včera posunul o cca 45 haléřů výše a dostal se k úrovni 21,00 USD/CZK.

Dnes dopoledne byly zveřejněny další nepříliš povzbudivé výsledky z domácí ekonomiky a to v podobě listopadových maloobchodních tržeb, které zaznamenaly meziroční pokles o 6,3 %. Není překvapením, že na propadu se velkou mírou podílel automobilový sektor.
Koruna dnes ráno otevírala opět slabší vůči oběma párům. Její reakce na zveřejněná makrodata nebyla nijak výrazná. Trend oslabování však zůstává zachován a v 11 hodin se kurz pohybuje nad úrovní 27,70 EUR/CZK resp. 21,40 USD/CZK.

Autor: David Šnajdr (david.snajdr@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.