Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Forex: EURUSD dnes může ovlivnit jednání zástupců EU, MMF a Řecka

21.04.2010 | 12:49 0 Komentářů

Dnes by mělo v Řecku proběhnout jednání mezi představiteli eurozóny, ECB, MMF a zástupci řecké vlády ohledně detailů finanční pomoci. Tato schůzka se původně měla uskutečnit již v pondělí, ale kvůli problémům s leteckou dopravou byla přesunuta na dnešek. Jinak z eurozóny ani z USA se dnes neočekávají žádné fundamentální zprávy.
Pochopitelně i dnes pokračuje maratón vyhlašování čtvrtletních výsledků hospodaření amerických podniků. Vliv na měnový trh může být nepřímý, ale přesto znatelný. Pokud např. podniky budou reportovat mnohem lepší výsledky než je očekávání trhu, lze předpokládat, že akciový trh bude růst. Pokud se vytvoří takto pozitivní sentiment na akciovém trhu, může to znamenat, že zahraniční investoři budou chtít na tomto cenovém růstu participovat a tím pádem budou poptávat dolary, aby za ně mohli své prostředky přesouvat do akciových titulů. To by v tomto případě mohlo znamenat oslabování EURUSD.
Včera EURUSD uzavíral na hodnotě 1,3441 (-0,36%). V dopoledních hodinách euro posilovalo a patrně tomu dopomohly výsledky indexu ekonomického sentimentu ZEW. Ten dopadl výrazně lépe, než analytici předpokládali. Očekávání bylo 45,2 a vyhlášená hodnota stoupla dokonce až na 53 bodů, což byla nevyšší hodnota od loňského října. Po zbytek dne však již euro oslabovalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.