Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Forex: EURUSD dnes bez fundamentálních zpráv, ale pozor na výsledkovou sezónu v USA

20.04.2010 | 11:16 0 Komentářů

Z fundamentálních zpráv pro kurz EURUSD se dnes vyhlašuje pouze saldo běžného účtu eurozóny a německý index ekonomického sentimentu ZEW. Trh předpokládá, že by se tento index měl meziměsíčně zvýšit na hodnotu 45,2 z předchozích 44,5. V případě výraznější odchylky zveřejněného údaje oproti očekávání lze předpokládat dočasně zvýšenou volatilitu kurzu. Zmíněný deficit obchodní bilance eurozóny zveřejněný v 10:00 dopadl mírně lépe, než analytici očekávali (předpověď – 5,3 mld. EUR, skutečnost – 3,9 mld. EUR).

 I dnes v USA pokračuje výsledková sezóna. Za zmínku stojí banka Goldman Sachs, která byla v pátek obviněna americkou komisí pro cenné papíry (SEC), že údajně podváděla své klienty. Své výsledky zveřejní v 14:00. Další bankou, která bude reportovat své čtvrtletní hospodaření je Morgan Stanley. Dnešní den ještě uveřejní hospodářské výsledky např. Apple, Yahoo, Johnson & Johnson a Coca cola. Protože se jedná o velké společnosti tak je možné, že jejich zveřejněná čísla mohou ovlivnit celkový sentiment akciového trhu, který dále ovlivní náladu na měnovém trhu.

Kurz eura včera během asijské i evropské seance oslaboval až na hodnotu okolo 1,3420. Po otevření amerických trhů ve 14:00 začalo však euro posilovat (dolar oslaboval) a tento vývoj vydržel až do večerních hodin. EURUSD nakonec uzavíral v mírném plusu na hodnotě 1,3490 (+0,01%). Žádné fundamentální zprávy na trh nepřicházeli. Původně se měla konat schůzka představitelů EU, MMF a Řecka o detailech finanční pomoci, ale díky problémům v letecké dopravě se tato schůzka přesouvá na středu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.